Prečo zvoliť kolobežku

1. Spalovanie kalórií

Množstvo kalórií, ktoré spálite behom jazdy na kolobežke je medzi jazdou na bicykli a behaním. Výhodou jazdy na kolobežke oproti behaniu či jazde na bicykli je menšie množstvo zranení.

2. Formovanie postavy a posilnenie svalstva a celého organizmu

Pravidelný pohyb na kolobežke Vám pomôže schudnúť, sformovať postavu, posilniť svalstvo, zlepšiť koordináciu a posilniť celý organizmus. 

3. Zdravý pohyb celého organizmu

Pri jazde na kolobežke sa zapájajú tieto partie: zdvíhač hlavy, svaly hrudníku, deltový sval na ramene, velký sval prsný a široký chrbtový sval. Najviac jazda prospieva svalovému korzetu pozdĺž chrbtici. Pri jazde ste väčšinu času v predklone, preto sa lepšie dýcha. Hlboké dýchanie posilní bránicu a pľúca. Pri odraze pocítite svaly na rukách a na krku. Pri jazde krásne spevníte panvové dno a to pomôže v boji proti inkontinencii.Při jízdě je tělo namáháno celkově a rovnoměrně, posilují se téměř všechny svaly v lidském organismu přirozeným pohybem. 

4. Formovanie a spevňovanie celého tela

Jazda na kolobežke zaručuje všestranné posilňovanie kostrového svalstva. Pri jazde netrpia kĺby ani chrbtica zbytočnými otrasmi. V čom je kolobežka lepšia než bicykel? V celkovom pretiahnutí. Na bicykli používate skôr dolnú polovicu tela, ale kolobežka nenechá spať celé telo. Ide o rovnomerné zataženie všetkých svalových skupín.

Všeobecne spevníte celé telo a sformujete postavu. Behom jazdy získate príjemné uvolnenie a posilnenie panvového dna. Tento druh športu znižuje problémy s bedrami a uvolňuje stuhnutú chrbticu, ktorú má väčšina ľudí, ktorí majú sedavé zamestnanie. 

5. Kolobežka pre všetkých

Jazda na kolobežke pomáha telo zbavovať prebytočnej vody,  vaše telo získa koordinačné schopnosti a zlepší rovnováhu, ktorá po niektorých úrazoch býva veľmi zhoršená. Kolobežku je možné využiť pre relax, chudnutie alebo rehabilitáciu. Na trhu sú kolobežky s nosnosťou nad 150 kilogramov, preto ju môžu zakúpiť aj veľmi obézni ľudia ako štartovací pohyb do diéty.

7. Psychické zdravie

Kolobežka je vynikajúci prostriedok taktiež ku zlepšeniu psychického zdravia. Mnoho ľudí sa pri jazde na kolobežke vracia v spomienkach do šťastných detských čias, a tak aspoň na chvíľu zabudnú na uponáhľaný život dospelého v dnešnej modernej dobe. Aktívny pohyb je vynikajúcou relaxáciou pre všetky vekové kategórie. Kolobeh v akejkoľvek jeho podobe si za poslednú dobu získal neuveriteľný počet nových priaznivcov, čím získal aj dôležitý sociálny rozmer.

Prečo si vybrať kolobežku MORXES?

 

Do obchodu
Facebook